26 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ – “EŞİTLİK MAHALLEDE BAŞLAR ”

 

26 Ekim 2020’de kadınların, muhtar ve ihtiyar heyetlerine seçilme hakkı kazanmasının 87.yıldönümünde; İstanbul Avrupa Yakası’ndan ve Mersin’den kadın muhtarlarla, ”Eşitlik Mahallede Başlar” sloganıyla bir araya geldik. İstanbul’da kadın muhtarlarla yapılan buluşmayı çevrimiçi olarak gerçekleştirdik. Toplantıya, KA.DER Genel Başkanımız Nuray Karaoğlu açılış konuşmasyla, Prof.Dr.Erbay Arıkboğa ”Mahallede Katılım Arttırıcı Aktörler Kimler olmalı?” , Av. Hülya Gülbahar ”İstanbul Sözleşmesi-Doğru Bilinen Yanlışlar”, Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Başkanı Selami Aykut, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, İBB Muhtarlar Müdürü Ali Öztürk ”Kadın Muhtarların Sorunlarına Çözüm Önerileri Getirilmesi ve Değerlendirilmesi” konularıyla katıldı.

Toplantıda kadın muhtarların yaşadıkları sorunlarını ve ihtiyaçlarını dile getirdiler. Toplantı esnasında ”Kadına Yönelik Şiddete Karşı Destek için Mobil Uygulamalar” hakkında bilgilendirmeler de yapıldı. Mersin Şubemiz düzenlediği organizasyonda kadın muhtarlarla bir araya geldiler.

 

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..