Bahar Şen Kazancı - Genel Sekreter

1973 yılında İstanbul’da doğan Bahar Şen Kazancı, ortaokul ve liseyi bir yandan çalışırken bir yandan dışarıdan okuyarak bitirmiştir. 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nü kazanmıştır. Üniversiteye 35 yaşında girmiş, ilk senesinde ilk bebeğini beklediğini öğrenmiştir. “Kadın Bedeni Üzerinden Yapılan Siyasetin Söylem Analizi” konulu bitirme tezini hazırlamış, üniversiteden derece ile mezun olmuştur.

 

AC (Association for Coaching) ve ICF (International Coaching Federation) tarafından akredite “Profesyonel Koçluk” eğitimleri almıştır. Ayrıca, Genos International & Swinburne University of Technology “Duygusal Zeka Geliştirme Uzmanlığı” programını ve “Odyssey Danışılan Danışman” programını tamamlamıştır. Bunların yanı sıra, “Expressive Arts in Coaching” sertifikasına sahiptir.

 

Profesyonel koçluk yolculuğunun öncesinde bir siyasi partinin farklı yönetim kademelerinde yer almış, kendi sigorta firmasını kurarak satış ve pazarlama alanlarında uzmanlaşmış, hizmet sektöründe aktif işletmecilik tecrübesi edinmiştir. 2003 yılında etkinlik yönetimi, promosyon, satış tutundurma ve reklam faaliyetlerini bir arada yürütecek bir çatı olarak “BiSim Ajans”ı kurmuştur. 2017 yılından bu yana Okuyan Us Yayınevi’nin ortağı ve yönetim kurulu üyesidir.

 

Bahar Şen Kazancı, halen kendi markası altında profesyonel olarak danışmanlık, koçluk ve konuşmacılık yapmaktadır. Ayrıca, tamamen gönüllü olarak birey ve kurumlara toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve hayatın her alanında kadının güçlendirilmesi konularında seminerler düzenlemektedir.

TOP