Batı Balkan Ülkeleri ile Siyasette Eşit Temsil Çalıştayı

KA.DER olarak AB TACSO 3 Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz “Batı Balkan Ülkeleri ile Siyasette Eşit Temsil Çalıştayı” kapsamında kadın temsilini arttırmak adına farklı ülkelerden, kurumlardan ve siyasi partilerden kadınlar, tüm farklılıklarını bir yana bırakarak eşit temsil için bir araya geldi.

Balkan ülkelerinden kadın milletvekilleri, kadın hakları alanında lobi çalışmaları sürdüren STK ve aktivistlerin yanı sıra; Türkiye’den AKP, CHP, HDP, İyi Parti ve Gelecek Partisi’nden kadın vekiller ile akademisyen ve savunucular kadınların siyasete katılımını arttırmak üzere deneyim ve görüş paylaşımında bulundu, alanda yapılan girişimleri paylaştı.

Bu bir aradalığı son derece değerli buluyoruz. Demokrasi yolunda yakalanan bu uzlaşı ve dayanışma kültürünün, 26 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan ikinci çalıştayda ve daha sonrasında da kalıcı çıktılar yaratarak yaygınlaşması ve sürmesi dileğiyle.

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..