Fenerbahçe Galatasaray Maçında, Tribünde Pankart Açan “Potansiyel Tecavüzcüler” Cezalandırılsın!

20 Kasım Pazar günü, İstanbul’da Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanan Fenerbahçe – Galatasaray futbol maçında, utanç verici bir pankart açıldı.

Potansiyel tecavüzcüler tarafından açılan ve üzerinde “17 yıldır illegal bundan sonra legal 18+” yazan bu pankart, “şuursuzca” ve “rahatça” sergilendi.

Tam da, TBMM’de ve toplumda “cinsel istismara yönelik düzenlemenin” tartışıldığı, kadın örgütlerinin “tecavüzün legalleşmesine” karşı büyük mücadele verdiği günlerde açılan bu pankart açıkça “tacizdir”, buna izin verilmesi “suça teşviktir”.

Şimdi soruyoruz:

  • “Tecavüzü normalleştiren, mizah unsuruymuş gibi gösteren, bir futbol takımını ‘kadın’ yerine koyarak aşağılaması amaçlanan” bu pankart açılır açılmaz güvenlik görevlileri tarafından müdahale edildi mi?
  • Bu pankartı açanlar tespit edildi mi?
  • Haklarında işlem yapıldı mı?
  • Bundan sonra bu tür pankartları açan potansiyel tecavüzcüler hakkında ne yapılacak?
  • Bu kişilerin rahatça futbol maçlarına girip, tribünlerde tecavüz sözcülüğü yapmaya devam etmesine göz yumulacak mı?


KA.DER olarak potansiyel tecavüzcüleri teşvik eden, cesaretlendiren ve cezasız bırakanları kınıyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu olayla ilgili gerekenleri yapmasını, kadınlardan ve spora gönül vermiş herkesten özür dilemesini istiyoruz.

Saygılarımızla,
Kadın Adayları Destekleme Derneği

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..