Genel Yönetim Kurulu

Genel Başkan Nuray Karaoğlu

Bursa doğumlu Nuray Karaoğlu, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilimleri alanında yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunan Karaoğlu, Göztepe Rotary Kulübü’nde 2002-2004 Döneminde başkanlık yapmıştır. 

KAGİDER üyesi olan Karaoğlu, 2002 yılında KA.DER’e üye oldu.

Karaoğlu, süreli dergi, eğitim yayınları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren bir şirketin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Nuray Karaoğlu, Kadın Girişimciliği, Örgüt İçi İletişim Eğitimi, Toplumsal Cinsiyet ve Kota Eğitimi, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi, Erickson Denge Merkezi NLP Practitioner Sertifika Programlarına katılmıştır.

2017’den beri KA.DER Genel Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Genel Sekreter Bahar Şen Kazancı

İstanbul doğumlu Bahar Şen Kazancı, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemleri alanında yapmıştır. Kazancı, “Kadın Bedeni Üzerinden Yapılan Siyasetin Söylem Analizi” konulu bitirme tezini hazırlamış ve üniversiteden derece ile mezun olmuştur. 

İlksatır Yayınevinin kurucusu olan Şen Kazancı, Profesyonel Koç olarak, kurumlara içerik ve eğitim alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Sayman Azime Kocacık

Adana doğumlu Azime Kocacık, lisans eğitimini İnşaat bölümünde tamamlamıştır. Kocacık, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitimine devam etmektedir.

Üniversite eğitimi sonrasında Sabancı Holding kuruluşu olan Exsa’nın ihracat departmanında çalışmıştır. Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Kulübü’nde sayman olarak görev yapan Kocacık, KA.DER, AKDAM ve birçok sivil toplum örgütünün aktif üyesi olup, AKDEV’in Çukurova Belediyesi Kent Konseyi’nde temsilciliğini de yapmaktadır.

Merve Dilara Kocacık

Merve Dilara Kocacık lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış olup Bahçeşehir.Üniversitesi Özel Hukuk Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

KAÇUV,TEGV, İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Internetionate Akademie Für Menschenrechte 18.Summer Workshop/İzmir, Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu gibi pek çok kurumda ve sosyal sorumluluk projesinde yer alan Kocacık, KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği)’de de Genel Kurul Üyesi olarak aktif yer almaktadır.

Esma Güvenç Sarı

Mersin doğumlu  Esma Güvenç Sarı ,Toros Koleji’nden mezundur. ZİÇEV Yönetim Kurulunda ve Mersin Babil Lions Kulübünde Yönetim Kurulu’nda yer alarak çalışmalarına devam etmektedir.

KA.DER Siyaset Okullarına katılmış olup şu an KA.DER GYK üyesi olarak aktif çalışmalara katılmaktadır. Esma Güvenç Sarı, evli ve iki çocuk annesidir.

Fatma Arguz

Yönetişim uzmanı Fatma Arguz, 1976 yılında İlerici Kadınlar Derneği’nde ( İKD ) kadınların sorunlarına çözüm üretme çalışmalarına Dernek yöneticisi olarak;  fabrikalarda, mahallelerde saha örgütlenmesi ve eğitim çalışmalarıyla başlamıştır.

2014-2019 Yerel Yönetimler döneminde Adana Çukurova Belediye Meclis Üyeliği ve 2016-2019 yılları arasında Çukurova Kent Konseyi Üyeliği yapmıştır.

ÇYDD Çukurova Şube Üyesi olan Arguz , ‘’Kadınların örgütlü mücadelesine inanıyorum.’’ diyerek Türkiye genelinde ve Yerel Yönetimlerde Yetişkin Eğitimi vermeye devam etmektedir.

Arguz , 2012 ile 2016 yılları arasında KA.DER Adana Şube Saymanlık görevinde bulunmuş olup şu an KA.DER GYK üyesi olarak aktif çalışmalara katılmaktadır.

Fatma Arguz, Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Lisans okumakta ve biri Öğretmen diğeri Elektrik Mühendisi iki kız çocuk annesidir.

Müzeyyen Narman

İstanbul doğumlu olan Müzeyyen Narman, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde Mimarlık üzerine almıştır. Yüksek Lisansını ‘Şehir Bölge Planlama’’ üzerinde eğitim almakta olup  ‘Yerel Yönetimlerde Kadın ve Kent Yönetimi’’ üzerine tez yazım aşamasındadır.

1993 yılından bu yana birçok mimari projede çalışmış olan Narman, SİNPAŞ’ta Proje Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Müzeyyen Narman; Bakırköy Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi olup 2018 yılından bu yana KA.DER’de aktif olarak yer almaktadır.

Tuba Torun

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri üyesidir. Gazete Duvar’da haftalık yazılar yazmaktadır. ‘Bayan Değil Kadın’ adlı kadının insan haklarını konu alan programı hazırlayıp sunmaktadır.

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..