İBB ve KA.DER’DEN İLHAM VEREN KUTLAMA

İBB, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadınların cesaretinin ve ilhamının altını çizen etkinliklerle kutladı. İlklere imza atan 25 Türk kadınının portresi ile İBB iştiraki METRO İSTANBUL’da hizmet veren metronun güçlü kadınları, metro istasyonunda İstanbullularla buluştu.Metro İstanbul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlediği etkinliklerle de kadınların cesaretinin ve bu cesaretin hemcinslerine verdiği ilhamın altını çiziyor. Türkiye’nin en büyük kent içi raylı sistemler işletmecisi METRO İSTANBUL, 8 Mart Pazartesi günü İstanbul’un önemli geçiş noktalarından Mecidiyeköy istasyonundaki M2-M7 Bağlantı Tüneli’nin duvarında, ilklere imza atan 25 Türk kadınını Sanatçı Kayıhan Fırat’ın fırçasından İstanbullularla buluştu. Bu çalışma ile İstanbullulara önemli alanlarda ilklere imza atarak kendinden sonraki nesillerin önünü açan 25 Türk kadının portrelerinden oluşan bir eser bırakılmış oldu. 990×460 cm ebadındaki eserin açılışı 8 Mart Pazartesi günü Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), Sanatçı Kayıhan Fırat ve Metro İstanbul Genel Müdürü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

 

40 kadın yer aldı.

 

Kadınların her işi yapabileceği inancıyla tüm dünyada erkeklerin egemen olduğu raylı sistemler sektöründe faaliyet göstererek kadın çalışan sayısını her geçen gün artıran METRO İSTANBUL, istihdam sağladığı işini başarıyla yapan 429 kadından bu etkinliğe dahil olmak üzere başvuran 40 kadının yer aldığı “METRO İSTANBUL’un Güçlü Kadınları” isimli bir fotoğraf sergisi düzenliyor. Mecidiyeköy istasyonunda düzenlenecek olan sergi, 31 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

https://www.gazetedamga.com.tr/istanbul-haberleri/ibbden-ilham-veren-kutlama-h59303.html

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..