MarmaraKEYEM | AB Etkiniz Tarafından Desteklenen “Kent Konseyi Kadın Meclislerinin İzlenmesi” Projemiz Sonuçlandı.

Kent Konseyi Kadın Meclislerinin İzlenmesi Projesi Etkiniz AB Programı kapsamında Avrupa Birliği finansal desteği ile KEYEM, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA. DER) ve Hacettepe Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesinin ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilmiştir. Projede Şişli ve Silivri Belediyesi Kent Konseyleri izlenerek, Bla Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımalığın Önlenmesine Dair Sözleşme kapsamında Türkiye’deki kurumsal gelişmeler, yerel yönetimlerin demokrasi ve katılımcılık açısından önemi, kent konseylerinin yerel demokrasi bağlamında rolü ve değerlendirilmesi, araştırma kapsamında kent konseyleri üzerinden yapılan araştırma bulguları sunulmuş ve değerlendirmeler yapılmıştır.

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz. 


https://keyem.marmara.edu.tr/notice/ab-etkiniz-tarafindan-desteklenen-kent-konseyi-kadin-meclislerinin-izlenmesi-projemiz-sonuclandi

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..