Azime Kocacık

Azime Kocacık

1964 yılında Adana’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini ise İnşaat Yüksek Okulu’nda tamamladı. Çukurova Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitimine devam ediyor.

Üniversite eğitimi sonrasında Sabancı Holding kuruluşu olan Exsa'nın ihracat departmanında çalıştı. Şimdi ise Emgen Tarım firmasında satış koordinatörü olarak görev yapıyor.

Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici ve kurucu üye olarak yer aldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisasKulübü'nde sayman olarak ve görev yapıyor. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim komisyonunda yer alıyor. Bunlara ek olarak KADER, AKDAM ve birçok sivil toplum örgütünün aktif üyesi olan Kocacık, AKDEV'in Çukurova Belediyesi Kent Konseyi'nde temsilciliğini de yapmaktadır.

Aktif siyaset hayatına Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları 2. başkanlığı görevine gelmesiyle başlayan Kocacık, 2009 yılı yerel seçimlerinde MHP listesinden Adana ili Çukurova Belediyesi Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve Çukurova Belediyesi Meclisi'nde Milliyetçi Hareket Partisi grup sözcülüğünü yaptı. Kocacık, Adana'da Milliyetçi Hareket Partisi'nde grup sözcülüğü yapmış olan ilk ve tek kadın siyasetçidir. 2005 yılı genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Milletvekili Aday Adayı oldu. Kocacık aynı zamanda Adana Türkiye Kamp ve Karavan Dernekleri Adana Şube başkanıdır.

TOP