N. Hayriye Gökaltay Akıncı

hayriye gökaltay

İstanbul Üniversitesi Matematik ve İstatistik mezunudur. Aynı zamanda Goldsmiths College University of London'da İşletme Yönetimi eğitimi görümüştür. Yüksek lisans öğrenimi boyunca, az gelişmiş ülkelerde kalkınma planları üzerine çalışmıştır. 20 seneyi aşkın süredir profesyonel iş hayatında yer almış, ENKA Grubu Yönetim Kurulu üyeliği ve Likya Şirketler Grubu Genel Müdürlüğü de dahil üst düzey görevleri yerine getirmiştir. Start-up danışmanlığı veren GCM360 ve gıda inovasyonu alanında çalışan Ixirs'in kurucusudur. Halen, dijital dönüşüm alanında yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Varlık Dergisi, Picus Dergisi, Milliyet, Cumhuriyet Kitap Ekleri, Kanal D ve Hürriyet Kitap'ra makaleleri yayımlanan Hayriye Gökaltay Akıncı'nın, Sır Sözde Saklı ve Beklerken Soldu An isimli iki kitabı vardır. Kariyer, Eğitim, Sosyal Güvenlik, Yöneticilik konuları üzerine radyo programları yapmış ve Akşam Gazetesi'nin Eğitim eklerinde köşe yazıları yazmıştır.

Türk Japon Vakfı Başkanı ve 44.Hükümet Bakanı olan Prof.Dr.Tayyar Sadıklar ile Japon Teknoloji Üniversitesi Kuruluş çalışmalarında yer almıştır. Bunun yanı sıra, Kadın Partisi kurucularından biri olup; Ağıt, Kadın Partisi Marşı, Hatay Spor Marşı ve 1 Milyon Rising Kadın Hareketi'nin Türkiye temsili için kullanılan şarkı kendisinin eserleri arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi'nde görme engelli öğrenciler için İnvisible Ball isimli bir kısa film çekmiş, Soroptimist Türkiye ile Kuştepe'de yaşayan roman vatandaşların eğitimi üzerine çalışmıştır.

KA.DER Kadıköy Şubesi geçmiş dönem başkanlarından olan Hayriye Gökaltay Akıncı, evli ve bir çocuk annesidir.

TOP