Işık Köker

Işık KökerÇukurova Üniversitesi Turizm İşletmecilik'ten mezun oldu.

Profesyonel çalışma hayatına bankacı olarak başlamış olup, Bank of Credit and Commerce International ve Citibank grubunda çalışmıştır. Turizm sektöründe uluslararası Ramada ve Hilton otel grubunda profesyonel yöneticilik yapmıştır. Halen seyahat acentalarında turizm danışmanlığı vermektedir.

Okan Üniversite'sinde Mutfak Sanatları Akademisi'nde aşçılık eğitimini tamamlayarak İngiltere'de West London Üniversitesi'nden ve İtalya Abicus Akademisi'nden diploma ve sertifikalarını almıştır.

Sivil toplum çalısması ve dernekçilik Işık Köker'in hayatının her döneminde vardır. 2005 yılında Bilgi Üniversitesi'nde Sivil Toplum Yöneticiliği sertifika programını tamamlamıştır. MESİAD'da ilk kadın üye olarak koordinatörlük yapmıştır. KA.DER'in yanısıra ÇYDD ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ve Rotary Klübü üyelikleri bulunmaktadır. Köker, Rotary Klübü'nde, Klüp Hizmetleri Komite Başkanlığı, Genel Sekreterlik ve Okuma Yazma Komitesi Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuş, 2003-2004 yılları arasında İstanbul Göztepe Rotary Klübü Dönem Başkanlığı yapmıştır. Köker aynı zamanda kadınlar için okuma-yazma kursları organize etmiştir.

TOP