İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR !

Geceyarısı kararıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması üzerine KA.DER olarak hızla harekete geçerek bir toplantı düzenledik. Değerli hukukçularımızla kadın örgütlerini bir araya getirerek bir strateji geliştirme toplantısına ev sahipliği yaptık, birlikte çözüm yolları aradık.KA.DER
olarak Prof. Dr. Başak Çalı, Prof. Dr. Bertil Emrah Önder, KA.DER kurucularından Canan Arın , İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkez Başkanı Av. Duygu Köksal, Dr. Kerem Altıparmak, İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Nazan Moroğlu, İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şükran Eroğlu ve KA.DER Danışma Kurulu üyesi Av. Vildan Yirmibeşoğlu‘nun katılımıyla, 21 Mart 2021 Pazar saat: 20.00’de İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin Cumhurbaşkanı kararına karşı idari ve anayasal hukuk yollarına başvurma konusunda savunuculuk faaliyetleri için strateji geliştirme toplantısı düzenledik.

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..