KA.DER FİLM GÜNLERİ BAŞLIYOR

Uçan Süpürge Vakfı ile başlattığımız sinema ve söyleşi etkinliğimizin ilkini 22.10.2020 Perşembe günü, saat 20:00’da online olarak gerçekleştirdik.  İlk film gösterimimiz 2016 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğine aday olan Helen Clark’ın, bu sürecine başarılı bir kadın yönetmen tarafından kayda alınan “Helen ile Bir Yılım” filmi ile başlattık.

Yönetmenliğini Gaylene Preston’un yaptığı “Helen İle Bir Yılım (My Year with Helen)” isimli belgesel, 2016 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri olmak için aday olan eski Yeni Zelanda Başbakanı Helen Clark’ın 1 yıllık seçim sürecini izledik.  Kadınların tüm karar mekanizmalarında yer almaları gerektiğini ısrarla savunan ve bunun için mücadele eden Helen Clark, belgesel için şunları söylüyor:

“Film, kalıcı cam tavanları kırmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Gelecek kuşaktaki kadınlar filmi izledikten sonra denemekten vazgeçmemek için motive olacaklar!”

 

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..