Üyemiz İLKNUR ÜSTÜN’ün Yanındayız

Haklarında soruşturma başlatılan, aralarında üyemiz İlknur Üstün’ün de bulunduğu 10 insan hakları savunucusunun 8’inin tutuklu şekilde yargılanmaları sürecini endişeyle izliyoruz.

İlknur Üstün derneğimize ve toplumumuza çok değerli katkıları olmuş bir üyemizdir. Hayatını kadınların karar alma mekanizmalarında yer almasına ve kadın erkek eşitliğine adamış olduğunun ve bu uğurda kıymeti ölçülemeyecek karşılıksız çalışmalar yaparak daha iyi bir dünya için çalıştığının hepimiz şahidiyiz. Her zaman ve açık bir biçimde karşısında olduğu terör örgütleriyle adının anılmasının ve hayatı boyunca savunduğu değerlerin aksi ile itham edilmesinin bir insana yapılabilecek en büyük haksızlık olduğunu düşünüyoruz.

Sivil toplum örgütleri ve insan hakları savunucuları, toplumsal sorunların çözümüne gönüllü olarak emek vermekte ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine ömürlerini adamaktadırlar. Toplumun yaralarını sarmaya çabalayan insanların böyle bir haksızlığa maruz kalmaları toplum vicdanında derin yaralar açacaktır.

Devletin her türlü ilgili kurumunun her zaman denetimine açık olan, resmi ve kayıtlı bir biçimde yapılan, her türlü bilgisi devletin ilgili kurumlarına iletilen ve kamuoyuna açıkça duyurulan çalışmalar nedeni ile suçlanması, ülkemiz sivil toplumuna hakkaniyete aykırı olarak ağır bir zarar verecektir.

Gözaltına alınan üyemiz İlknur Üstün hakkında tutuklu şekilde yürütülen bu soruşturmanın bir an önce sonuçlanması, İlknur Üstün’ün de tutuksuz yargılanan diğer iki insan hakları savunucusu gibi tahliye edilmesi ve adaletin tecelli etmesi en büyük beklentimizdir. Kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla,

Kadın Adayları Destekleme Derneği

ÜYE OL

KA.DER’in kuruluşunda kendisini temellendirdiği “eşit temsil” ilkesi ile varlığını devam ettirmektedir. Demoktarik ve çoğulcu bir toplum yaratmak, sivil toplumda örgütlenmek anayasal haktır. Her alanda eşit temsili savunan KA.DER sizi üye olmaya davet ediyor.

GÖNÜLLÜ OL

KA.DER’i tanımak, birlikte güçlü olduğumuzu görmek ve çalışmalarımıza katılmak için gönüllü olabilirsiniz.

BAĞIŞ

Bağışlar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için..